Krótki opis i charakterystyka klienta

Dobra Energia Sp. z o.o. to firma z Jędrzejowa zajmująca się recyklingiem odpadów niebezpiecznych oraz innych niż niebezpieczne. Na terenie firmy magazynowane są odpady przemysłowe, które po sortowaniu i przepakowaniu przewożone są do miejsc odzysku lub unieszkodliwienia. Dodatkowo, na tym samym terenie, funkcjonuje linia technologiczna do produkcji paliw alternatywnych, gdzie odpady poddawane są procesom oczyszczenia elektromagnetycznego, kruszenia wstępnego, a następnie mielenia. Oprócz magazynowania odpadów oraz produkcji paliw alternatywnych przedsiębiorstwo prowadzi również przetwarzanie odpadów mineralnych, polegające na ich przesiewaniu oraz separacji elektromagnetycznej. Odrębną działalnością firmy stanowi obrót biomasą, zarówno pochodzenia drzewnego jak i rolniczego do celów energetycznych.

W związku z wykonywaną działalnością firma Dobra Energia Sp. z o.o. stanęła w obliczu problemu związanego z recyklingiem samochodów, a konkretnie możliwością wytworzenia paliwa z odpadów z nich pochodzących. Dotychczasowe rozwiązania w zakresie uzyskania paliwa alternatywnego w postaci pelletu, nie pozwalają na jego skuteczną dezynfekcję. W celu rozwiązania problemu konieczne byłoby stworzenie innowacyjnej technologii. 

Do współpracy nad stworzeniem rozwiązania zaproszono Kancelarię Audytorską Experio, która po przeprowadzonym audycie potencjału innowacyjnego razem z Zarządem Dobrej Energii wypracowała program wdrożenia Innowacyjnej technologii wytwarzania paliw stałych i paliw płynnych pochodzących z recyklingu samochodów. 

Kolejnym krokiem było przeprowadzenie ANALIZY INNOWACYJNYCH CECH PRODUKTU niezbędnych do wdrożenia na rynek nowego produktu (technologii).

Opis i zakres wykonanej usługi

Przeprowadzona usługa w zakresie innowacyjności nowego produktu (technologii) pozwoliła opracować indywidualne zalety nowatorskiego oraz konkurencyjnego produktu (technologii).

W ramach analizy innowacyjności wskazano:

  • specyficzne cechy produktu (technologii) – charakterystyka produktu, identyfikacja funkcjonalnej przewagi w stosunku do konkurentów;
  • zapotrzebowanie rynkowe na nowy produkt – charakterystyka rynku docelowego, charakterystyka głównych konkurentów;
  • działania związane z przygotowaniem (dostosowaniem) produktu do panujących na rynku trendów – charakterystyka potrzeb użytkowników, charakterystyka podstawowych parametrów oraz rezultatów produktu.

Rezultat przeprowadzonej usługi

Efektem zrealizowanej przez Kancelarię Audytorską Experio usługi oraz rezultatem współpracy ekspertów z Experio i Dobrej Energii Sp. z o.o. jest przede wszystkim innowacyjny produkt (technologia), który daje Firmie możliwość uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku krajowym.

W ramach usług doradczych przeprowadzonych przez Kancelarię Audytorską Experio dla przedsiębiorstwa Dobra Energia Sp. z o.o. wskazano również możliwości finansowania w/w programu.

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.